Fransa Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar

Danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilir ve Fransa Erasmus vizesi gerekli evraklar nelerdir öğrenerek başvurulara geçebilirsiniz. Başı çeken belgelerden bahsetmek gerekirse:

  • Vize talep formuna ihtiyaç duyulur ve imzalı olacak şekilde dosyaya eklenmesi istenir.
  • Fotokopisi ile birlikte olacak şekilde pasaportun ibraz edilmesi gerekiyor.
  • 5 x 4.5 mm ölçüleri üzerinden 2 tane biyometrik fotoğrafın hazırlanması esas alınır.

Biyometrik fotoğrafların güncel olması önem arz ediyor. Bununla birlikte beyaz fon üzerinden çekinmesi gibi şartlar üzerine temin etmelisiniz. Devamında gelen diğer belgeler ise şöyle:

  • Transkript kabul edilir ve bunun gibi öğrenci belgesinin de ibraz edilmesine izin verilir.
  • Öğrenci belgelerinin hem kaşeli hem de imzalı olması üzerine dosyaya eklenmesi istenir.

Tekrardan fotoğraflarda olduğu gibi belgelerde de güncellik önemli bir yere sahiptir. Her birinin güncel ve eksiksiz olması halinde başvurular geçerli sayılır. Öğrenci belgelerinden ziyade:

  • 18 yaşından küçük olan öğrencilere ilişkin ebeveyn imzalı olacak şekilde muvakafatname temin edilmelidir.
  • Hem aslı hem de kopyası olacak şekilde nüfus cüzdanına yer vermek gerekir.

Fransa Erasmus vizesi almak isteyenlerin eğitim programlarına dair tüm zorunlu belgeleri dosyalarına eklemelidir. Bunlar arasında başı çeke eğitim sertifikaları oluyor. Aynı zamanda eğitim programlarının masraflarına ilişkin teminatlara da yer verilir. Teminatlar sadece eğitim programlarını değil:

  • Konaklama masraflarını içerecek şekilde vize başvurularında değerlendirmeye alınır.
  • Eğitim burslarının dahi belgeler üzerinden belirtilmesi istenir.

Aynı zamanda seyahat sağlık sigortası Fransa Erasmus vizesi gerekli evraklar arasında yerini almıştır. Teminat için minimum sınır ise 30 bin Euro şeklindedir. Son olarak sigortanın uluslararası geçerliliğe sahip olması da dikkate alınan unsurlardan bir tanesidir.

Fransa Erasmus Vize Süresi Nasıl?

Eğitim programlarına göre vize süresi farklılık gösterir. Bunun için 3 ile 12 ay aralığına yer verilir ve değişim programlarının süresine bağlı olarak vizeye netlik kazandırılır.

Fransa Erasmus Vizesine Ne Zaman Başvurulur?

Erasmus programlarına dair 5 aylık süreç ele alınır. Vizenin veriliş süresi de 7 – 10 gün aralığında değişiklik gösterir.

Fransa Erasmus Başvurusu Nereye Yapılır?

Danışmanlık hizmetlerimiz ile ilgili belgeleri toplar ve Türkiye’de bulunan Fransa Konsolosluğu üzerinden kolaylıkla başvurulara geçebilirsiniz.

Menü
Acil Vize