Fransa Oturum İzni Başvurusu

Fransa oturum izni başvurusu sırasında sunulan belgelerin güncel ve gerçeği yansıtır konumda olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca resmi prosedürlerin de yakından takip edilmesi gerekir. Anında firmamız ile iletişim kurarak Fransa oturum izni alma yolunda danışmanlık talep edebilirsiniz. Fransa oturum izni alma aşamasında kişilerin hem evraklarının derlenmesi hem de resmi adımların takip edilmesi firmamız tarafından üstlenilebilir.

Fransa Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Fransa oturma izni kaç günde çıkar bir aylık süre içerisinde Fransa’nın oturum iznine yanıt vermesi beklenmektedir. Oturum izni alabilmek için başvurularınızı yaparken pandemi koşullarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu nedenle meydana gelebilecek olan olası aksaklıklardan da haberdar olmanız sürecin yönlendirilmesi için başarılı olacaktır. Oturum izni başvurusu yapılırken D türü vize üzerinden başvurunun iletilmesi gerekir. Bu vize 90 günden fazla kalacak olan kişiler için hazırlanmış seçenektir.

Fransa Süresiz Oturum İzni Şartları

Fransa süresiz oturum izni şartları aracılığı ile gerekli olan incelemelerin yapılmasının sonrasında başvuru adımı tamamlanacaktır. Süresiz oturum izni alabilmek için kişinin sağlık sigortasından ülkeye kültürel manada entegrasyonlarının tamamlanmasına kadar tüm aşamalarda gerekli olan onayı vermesi gerekir.

Fransa oturum izni alacak olan kişilerin özellikle Fransızca kurslarına devamlılık sağlaması da önem arz eder. Bu şekilde kültürel doku için olumsuz bir duruş sergilememeleri mümkün kılınır. Ayrıca devletin yapmış olduğu resmi temel bilgiler sınavından da geçer bir notun alınması gerekir. bu aşamada eğitim sebebi ile ülkeye girecek olan kişilerin oturum izni almasının diğer alternatiflere göre daha kolay olduğunun da ayrıca bildirilmesi gerekir.

Fransa Oturum İzni Gerekli Evraklar

Fransa oturum izni gerekli evraklar arasında sabıka kaydı ve nüfus kayıt örneğinin de yer alması gerekir. Bu belgelerin Fransızcaya çevrilmiş olması istenir. Ayrıca çevrilen metnin noter tarafından da onaylanması gerekmektedir. Evli olan kişilerin ailenin birliğini sağlamak amacı ile oturum başvurusunda bulunma hakkı da vardır. Evlilik cüzdanı ve evliliğin gerçekleştiğine dair diğer resmi evrakların başvuruda sunulması gerekir. Başvuru ret yanıtı alırsa ödediğiniz ücret iade edilmez.

Menü
Acil Vize